.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Wieczór Pieśni Patriotycznych 2017r.

Wieczór Pieśni Patriotycznych 2017r.

Email Drukuj

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w naszej gminie od wspólnego śpiewania, które odbyło się w piątkowy wieczór. Publiczne Gimnazjum i Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach już po raz kolejny zaprosiła  przedstawicieli wszystkich pokoleń. Jak co roku nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszych rodzimych zespołów: Chrzanowianki i dwa Janki, Słostowianki oraz Koła Emerytów i Rencistów. Swoją obecnością zaszczycili nas również: wójt Paweł Olejniczak, radni: Edyta Szadkowska-Sikorska, Sylwia Janowska- Kopcik, Dariusz Dyja oraz mieszkańcy.

Wspólny śpiew w hołdzie naszej  Ojczyzny poprowadzili  nauczyciele: Urszula Andrulewicz - dyrektor, Żaneta Kowalska-Dyja, Martyna Góralczyk oraz i Dariusz Dyja. Jako pierwszy został przepięknie odśpiewany nasz Narodowy Hymn. Potem niczym paciorki różańca rozsypały się najpiękniejsze pieśni i piosenki legionowe, patriotyczne i żołnierskie. Wśród nich nie mogło zabraknąć, tych najbardziej znanych takich jak: „My I Brygada”, „Rozkwitały pąki białych róż, „Jak to na wojence ładnie”, „O mój rozmarynie”... Klamrą spinającą całość programu była „Rota”. By ten śpiew płynął gładko, słowa każdej z piosenek pojawiały się na ekranie, a na akordeonie grał Pan Tomasz Barański.  Patriotyczny wydźwięk spotkania podkreślały też okolicznościowe, patriotyczne wiersze, recytowane przez młodzież z gimnazjum.

Poprawiony: środa, 15 listopada 2017 10:36  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi