.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Faceci w czerni - dwaj

Email

Gomunice, Chrzanowice, Lgota Wielka, Blok Dobryszyce, Kodrąb i Kamieńsk to sześć drużyn ze szkół podstawowych, które wzięły udział w XI Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Komisji Oświaty, Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia Rady Gminy Gomunice. Tradycją tych zawodów jest, że zapraszamy sześć zespołów z okolicznych gmin naszego powiatu. To, dla większości młodych chłopców, ciekawa przygoda gdyż ci z nich, którzy nie grają w klubach, nie mają wielu okazji do sprawdzenia swych umiejętności w konfrontacji z rówieśnikami z innych szkół. A i u tych, dla których treningi w klubie to chleb powszedni, zbliżający się termin turnieju wyzwalał wiele emocji i oczekiwań.
Powitania przybyłych gości i oficjalnego otwarcia dokonała Przewodnicząca Komisji Oświaty pani Edyta Szadkowska - Sikorska. Życząc wielu pozytywnych emocji i walki fair play zaprosiła również wszystkich uczestników na słodki poczęstunek na stołówce szkolnej.

Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup eliminacyjnych. W grupie A znalazły się: Lgota Wielka, Chrzanowice, Blok Dobryszyce. W grupie B: Gomunice, Kamieńsk, Kodrąb.Po zaciętych potyczkach do półfinałów awansowały Chrzanowice, Lgota, Gomunice i Kamieńsk.
Od etapu półfinałów rolę szkoleniowca naszej drużyny przyjął na siebie, zupełnie dobrowolnie, ksiądz Patryk czemu osobiście sekundował ksiądz proboszcz Andrzej Molenda. Przy takim zapleczu trenerskim, a swe niewątpliwe umiejętności piłkarskie obaj księża zaprezentowali w przerwie między meczami, losy turnieju były już praktycznie przesądzone.
W pierwszym meczu półfinałowym Chrzanowice przegrały z Kamieńskiem 0:1 a w drugim Gomunice pokonały Lgotę 5:0.
W meczu o III miejsce Chrzanowice rozgromiły Lgotę 5:1 natomiast w finale Gomunice pewnie dowiozły 2:1 do końcowego gwizdka.
Pani Przewodnicząca złote medale zawiesiła na piersiach zawodników z Gomunic, srebrne otrzymali zawodnicy z Kamieńska a brąz przypadł piłkarzom z Chrzanowic. Tytuł Najbardziej Wartościowego Zawodnika, MVP, otrzymał Wojtek Sewerynek z Kamieńska, Najlepszego Bramkarza Maciek Kułak z Gomunic a puchar dla Najlepszej Zawodniczki uzyskała Natalka Siewier z Gomunic.

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 09:43  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi